Biography

About Selena Gomez

3. srpna 2009 v 8:29 | Adruš*
Selena Marie Gomez se narodila 22.července 1992 ve městě Grand Prairie ve státě Texas.Je americká zpěvačka, herečka, módní návrhářka a textařka.Narodila se bývalé divadelní herečce Mandy Teefey a Richardovi Joel Gomezovi, který pochází z Mexika.Její matka má italské kořeny.Její rodiče se rozvedli, když jí bylo pět.Má sestřičku Gracii.Později se její matka vdala za Briana Teefeyho.V roce 2010 úspěšně odmaturovala.
Selena odstartovala svoji kariéru malou rolí v seriálu Barney & Friends jako Gianna.Zde se seznámila se svojí bývalou nejlepší kamarádkou Demi Lovato.Později se objevila také ve filmu Spy Kids 3D: Game Over nebo v seriálu Brain Zapped.V roce 2004 byla Selena objevena na Disney kastingu.Získala role v seriálech jako The Suite Life of Zack and Cody nebo v seriálu Hannah Montana.Na začátku roku 2007 byla Selena obsazena do nového Disney seriálu The Wizards Of Waverly Place.Zde si zahrála Alex Russo.Tento seriál dokonce obdržel cenu Emmy.Dále se objevila ve filmu Another Cinderella Story nebo Princess Protection Program. Později se Selena začala věnovat trochu drsnějším filmům jako je Spring Breakers nebo thriller The Getaway. Seleny herecká kariéra vzrůstá, přesně tak jak si představovala.
V roce 2009 si zakládá svoji vlastní kapelu Selena Gomez and The Scene.Selenino debutové album Kiss and Tell vyšlo v roce 2009 u Hollywood Records.Druhým albem je A Year Without Rain a třetím je When The Sun Goes Down.Čtvrté album se jmenuje Stars Dance. Selena si chce dát na chvilku pauzu od hudby a věnovat se hlavně filmům.Selena uskuteční/uskutečnila na podzim roku 2013 svoje první celosvětové turné.
Selena se věnuje hlavně pomoci s organizací UNICEF.Má také svojí vlastní módní značku s názvem Dream Out Loud.Co se týče lásky v jejím životě, skoro přes dva roky chodila se zpěvákem Justinem Bieberem.Jejich neschody však tento vztah ukončili.Selena se také zabývá projekty jako Adidas nebo svými laky Nicole by OPI.
 
 

Reklama
Reklama